Новини
Поздравление от г-жа Марияна Влъчкова за празника на ПЧМГ и ЧНУ "Питагор"
Здравейте, мои обичани ученици и учители!
Днес е месец трети, ден четиринайсети от настоящата календарна година, но и световен ден на числото П – 3.14, но и дата, избрана за празник на двете наши училища – Първа частна математическа гимназия и Частно начално училище „Питагор“.
Математиката ни обединява, обаче е доказано, че който я владее, има знания, умения и постижения в другите науки, изкуството, спорта, в многоликия живот. Математиката ни учи да мислим и да прилагаме.
Радостна съм, че това се случва в двете ни училища. Благодаря на всеотдайните истински учители, на всички бивши и настоящи ученици, на родителите за дръзновението и постоянството по пътя към нашите успехи!
Днес е празник! Тази дума според българската традиция не значи почивка, а тържествени дела в името на нещо стойностно. Денят ни ще бъде празен за учебни часове и пълен с доказателства на знания, умения, интереси. Така ще покажем, че обучението и възпитанието в Първа частна математическа гимназия и в Частно начално училище „Питагор“ имат значим смисъл.
Честит да е празникът ни! Да си пожелаем бъдещи успехи на двете училища с общи цели!