Отборът на ПЧМГ по баскетбол – момчета (5-7 клас) показа своята класа като спечели зоналния етап от ученическите игри и се класира сред най-добрите шест училища в София за финалите на градското първенство.

Водени от най-добрите си реализатори Борис Иванов от 7“в“ клас и Боян Спасов 6 „а“ клас, нашите възпитаници спечелиха купата и първото място, като победиха убедително отборите от Американо-Английската Академия и 31 СУЧЕМ.

С добра игра в защита и нападение се отличиха Антоний Лалев 7“в“, Християн Попниколов 7 „в“, Йордан Лоазнов 7“а“, Никола Михайлов 7“а“ и Атанас Палауров 6“б“ клас.

Младите надежди от петите класове Симеон Йорданов, Александър Петков и Антон Балканджев също така допринесоха за успеха с отлични включвания в мачовете.

Ръководството на ПЧМГ поздравява своите ученици и треньора Нестор Маринов, като пожелава успех в предстоящите баскетболни срещи!